Licensed to Bates College              Hy-Tek's Meet Manager 12/3/2005 04:45 PM
                        Trinity at Bates 05 - 12/3/2005                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates Swimming and Diving  'A'                    1:50.84    1:57.27   11  
     1) Swenson, Emilie                 2) Conley, Meghan                 
     3) Barton, Annie                   4) Gatti, Kate                    
       29.92    33.24    28.03    26.08                                    
  2 Bates Swimming and Diving  'B'                         NT    1:59.40    4  
     1) Fleming, Hope                   2) Meader, Anna                   
     3) Gray, Kris                      4) Wall, Lucy                     
       31.00    32.59    29.83    25.98                                    
  3 Trinity College  'A'                              1:59.46    1:59.98    2  
     1) Kulik, Amanda                   2) Corvino, Amy                   
     3) Sweatt, Sarah                   4) Myksin, Christine              
       33.01    32.89    28.38    25.70                                    
  4 Trinity College  'B'                                   NT    2:07.46  
     1) Berteletti, Katie               2) Westerhold, Katherine          
     3) Ramadei, Alicia                 4) Lea, Regina                    
       32.02    39.20    29.54    26.70                                    
  5 Trinity College  'C'                                   NT   x2:10.36  
     1) Wetmore, Elena                  2) Conner, Shannon                
     3) Ladov, Hillary                  4) Light, Madelyn                 
       32.95    39.47    29.97    27.97                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates Swimming and Diving  'A'                    1:38.03    1:45.73   11  
     1) Berry, Chris                    2) Qua, Fisher                    
     3) Goldfarb, Josh                  4) Bauer, John                    
       26.33    29.72    27.09    22.59                                    
  2 Trinity College  'A'                              1:48.10    1:48.57    4  
     1) Yoshida, Jeff                   2) Mostyn, Pat                    
     3) Fugge, Jon                      4) Wing, Alex                     
       27.51    33.36    24.65    23.05                                    
  3 Bates Swimming and Diving  'B'                         NT    1:54.78    2  
     1) Scott, David                    2) Brodeur, Brendan               
     3) Andrews, Mark                   4) Cooper, Nate                   
       30.96    32.73    27.02    24.07                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turek-Herman, Aliza          TRIN                11:51.60   11:45.37    9  
      32.70   34.63   35.09   35.50   35.60   35.84   35.67   35.62
      35.60   35.67   35.17   35.73   35.08   35.48   35.45   35.44
      35.53   35.65   35.48   34.44                                
  2 Johnson, Bailey              Bates               11:53.40   11:49.71    4  
      31.81   34.60   35.41   35.84   35.77   35.69   35.90   35.99
      35.78   36.12   35.84   35.89   36.07   36.24   35.80   35.66
      35.32   35.56   35.82   34.60                                
  3 Meltzoff, Katherine          TRIN                      NT   11:53.14    3  
      32.42   34.88   35.85   36.18   35.76   35.99   36.31   36.11
      36.03   35.94   35.85   36.44   36.04   36.11   35.99   35.96
      36.61   35.51   35.83   33.33                                
  4 Sweatt, Sarah                TRIN                11:45.49   11:54.06    2  
      30.99   33.39   34.35   35.05   35.22   35.21   35.76   36.01
      36.22   36.23   36.35   36.84   36.81   36.79   36.63   37.16
      36.78   36.66   36.56   35.05                                
  5 Ten Haagen, Kristy           Bates               11:45.66   12:15.18    1  
      32.82   34.93   35.58   35.91   36.23   36.45   36.67   37.16
      37.51   37.67   37.49   37.40   37.57   37.60   37.83   37.19
      37.42   37.72   37.56   36.47                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Christian             TRIN                11:29.16   11:11.80    9  
      28.12   31.26   32.44   32.74   33.18   33.53   33.92   33.76
      34.29   33.86   34.23   34.63   34.84   34.86   34.42   32.90
      34.74   34.76   34.70   34.62                                
  2 Swanson, Charles             Bates               10:24.29   11:17.98    4  
      28.92   32.06   33.43   33.52   33.46   34.18   34.14   34.31
      34.52   34.27   34.80   34.43   34.93   34.56   34.35   34.71
      35.20   34.40   34.46   33.33                                
  3 Yoshida, Jeff                TRIN                      NT   11:27.50    3  
      28.25   31.22   32.32   33.21   33.55   34.30   34.30   34.78
      35.39   35.45   35.05   34.85   34.74   35.15   35.84   35.43
      36.04   35.62   36.17   35.84                                
  4 Harvey, John                 Bates               11:48.90   11:44.70    2  
      30.00   33.13   33.99   34.61   34.80   35.03   35.64   35.40
      36.05   36.07   35.78   36.45   36.12   36.03   36.17   36.19
      36.99   35.37   36.09   34.79                                
  5 Harrington, Matt             Bates               10:40.31   12:08.66    1  
      29.89   33.47   35.56   36.49   36.21   36.63   36.81   37.11
      36.58   37.17   37.32   37.37   37.22   37.53   37.68   37.19
      36.91   37.28   37.48   36.76                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barton, Annie                Bates                2:00.90    2:04.38    9  
      28.86   31.70   31.43   32.39                                
  2 Goehring, Emma               TRIN                 2:08.43    2:06.20    4  
      28.82   32.51   33.02   31.85                                
  3 Gatti, Kate                  Bates                2:00.25    2:06.34    3  
      29.33   32.33   33.20   31.48                                
  4 Myksin, Christine            TRIN                      NT    2:06.48    2  
      30.27   32.39   33.05   30.77                                
  5 Wetmore, Elena               TRIN                 2:15.83    2:13.07    1  
      31.02   33.37   34.11   34.57                                
  6 Lea, Regina                  TRIN                 2:10.63   x2:13.18  
      28.89   32.27   35.40   36.62                                
  7 Johnson, Bailey              Bates                     NT    2:17.08  
      32.52   34.63   35.26   34.67                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youmans, Will                Bates                1:47.88    1:54.08    9  
      27.13   29.17   29.31   28.47                                
  2 Kidston, Will                TRIN                 1:59.11    1:56.99    4  
      26.79   28.88   29.67   31.65                                
  3 Andrews, Mark                Bates                     NT    1:58.78    3  
      27.83   29.98   30.89   30.08                                
  4 Goldfarb, Josh               Bates                     NT    2:05.75    2  
      26.28   30.16   33.70   35.61                                
  5 Mussmann, Scott              TRIN                 2:07.81    2:07.19    1  
      28.98   31.47   32.94   33.80                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swenson, Emilie              Bates                1:03.42    1:05.17    9  
      31.45   33.72                                                
  2 Fleming, Hope                Bates                1:07.45    1:06.38    4  
      32.08   34.30                                                
  3 Kulik, Amanda                TRIN                 1:09.59    1:09.13    3  
      33.08   36.05                                                
  4 Berteletti, Katie            TRIN                 1:08.88    1:11.35    2  
      34.47   36.88                                                
  5 Meltzoff, Katherine          TRIN                 1:12.69    1:11.82    1  
      34.93   36.89                                                
  6 Isaacson, Tess               Bates                1:09.80    1:12.23  
      35.39   36.84                                                
  7 Bowling, Morgan              TRIN                      NT   x1:14.19  
      35.84   38.35                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berry, Chris                 Bates                  57.68      56.91    9  
      27.49   29.42                                                
  2 Gordon, Jason                TRIN                 1:04.87    1:03.30    4  
      30.42   32.88                                                
  3 Kates, Steve                 TRIN                 1:03.88    1:03.56    3  
      30.23   33.33                                                
  4 Cooper, Nate                 Bates                     NT    1:07.30    2  
      32.50   34.80                                                
  5 Brodeur, Brendan             Bates                1:08.63    1:08.71    1  
      32.99   35.72                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corvino, Amy                 TRIN                 1:14.81    1:13.20    9  
      34.67   38.53                                                
  2 Meader, Anna                 Bates                1:14.27    1:13.26    4  
      34.34   38.92                                                
  3 Conley, Meghan               Bates                1:13.89    1:14.72    3  
      34.53   40.19                                                
  4 Conner, Shannon              TRIN                 1:26.94    1:25.51    2  
      40.10   45.41                                                
  5 Westerhold, Katherine        TRIN                 1:27.66    1:28.65    1  
      41.24   47.41                                                
  6 Light, Madelyn               TRIN                      NT   x1:30.63  
      42.51   48.12                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Qua, Fisher                  Bates                1:04.39    1:07.62    9  
      31.37   36.25                                                
  2 Harrington, Matt             Bates                1:13.90    1:11.80    4  
      33.57   38.23                                                
  3 Walsh, Bill                  Bates                     NT    1:12.36    3  
      33.33   39.03                                                
  4 Mostyn, Pat                  TRIN                 1:15.73    1:16.51    2  
      34.74   41.77                                                
  5 Havlicek, Matt               TRIN                 1:23.67    1:22.38    1  
      38.57   43.81                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyatsis, Alexis             Bates                     NT    2:19.53    9  
      30.11   34.89   36.79   37.74                                
  2 Turek-Herman, Aliza          TRIN                      NT    2:24.69    4  
      32.03   36.31   37.36   38.99                                
  3 Gray, Kris                   Bates                2:15.55    2:29.95    3  
      31.86   37.65   39.99   40.45                                
  4 Ramadei, Alicia              TRIN                      NT    2:39.12    2  
      34.28   40.32   43.44   41.08                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoshida, Jeff                TRIN                      NT    2:15.94    9  
      29.47   33.76   35.38   37.33                                
  2 Swanson, Charles             Bates                2:22.22    2:32.07    4  
      33.60   39.14   41.64   37.69                                
  3 Andrews, Mark                Bates                     NT    2:43.01    3  
      33.27   40.13   44.24   45.37                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gatti, Kate                  Bates                  24.97      26.49    9  
  2 Myksin, Christine            TRIN                   26.46      26.51    4  
  3 Goehring, Emma               TRIN                   26.79      26.57    3  
  4 Wall, Lucy                   Bates                  25.54      27.00    2  
  5 Lea, Regina                  TRIN                   27.37      27.75    1  
  6 Light, Madelyn               TRIN                   29.08     x28.72  
  7 Parent, Michelle             Bates                  28.76      29.74  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fugge, Jon                   TRIN                   22.92      22.68    9  
  2 Wing, Alex                   TRIN                   23.70      23.04    4  
  3 Bauer, John                  Bates                  22.12      23.07    3  
  4 Walsh, Bill                  Bates                     NT      24.55    2  
  5 Kates, Steve                 TRIN                   24.76      24.91    1  
  6 Scott, David                 Bates                     NT      25.84  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosener, Tasha               Bates                 218.45     227.75    9  
  2 Lamdin, Kelsey               Bates                 221.60     222.30    4  
  3 Shoemaker, Katy              TRIN                  197.40     181.00    3  
  4 Bainbridge-Donner, Chels     TRIN                  112.50     115.75    2  
  5 Maye, Jackie                 TRIN                  150.52     111.45    1  
  6 Gottlieb, Isabel             TRIN                  110.63     x96.90  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Dan                   Bates                 204.10     190.95    9  
  2 Hall, J.J.                   TRIN                  102.08      98.45    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barton, Annie                Bates                  55.64      56.14    9  
      26.71   29.43                                                
  2 Gatti, Kate                  Bates                  54.55      57.87    4  
      28.41   29.46                                                
  3 Goehring, Emma               TRIN                   58.40      58.58    3  
      28.54   30.04                                                
  4 Ladov, Hillary               TRIN                   59.12      58.62    2  
      28.40   30.22                                                
  5 Wetmore, Elena               TRIN                   59.41      59.95    1  
      28.91   31.04                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, John                  Bates                  49.91      51.04    9  
      24.52   26.52                                                
  2 Youmans, Will                Bates                  48.76      51.06    4  
      25.09   25.97                                                
  3 Wing, Alex                   TRIN                   53.65      51.56    3  
      24.74   26.82                                                
  4 Kidston, Will                TRIN                   52.83      52.36    2  
      24.79   27.57                                                
  5 Walsh, Bill                  Bates                     NT      55.34    1  
      26.30   29.04                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swenson, Emilie              Bates                2:19.53    2:20.37    9  
      32.88   34.97   36.12   36.40                                
  2 Fleming, Hope                Bates                     NT    2:26.08    4  
      34.70   38.21   38.18   34.99                                
  3 Kulik, Amanda                TRIN                      NT    2:26.47    3  
      33.62   36.71   37.85   38.29                                
  4 Berteletti, Katie            TRIN                      NT    2:33.01    2  
      35.80   38.35   40.11   38.75                                
  5 Isaacson, Tess               Bates                2:32.08    2:34.44    1  
      37.08   39.06   39.77   38.53                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berry, Chris                 Bates                     NT    2:11.15    9  
      31.12   33.23   33.30   33.50                                
  2 Gordon, Jason                TRIN                      NT    2:20.02    4  
      32.35   35.98   35.95   35.74                                
  3 Kates, Steve                 TRIN                      NT    2:20.36    3  
      32.48   35.65   36.82   35.41                                
  4 Brodeur, Brendan             Bates                     NT    2:35.69    2  
      36.02   39.15   40.82   39.70                                
  5 Scott, David                 Bates                     NT    2:38.68    1  
      33.95   37.35   42.95   44.43                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meader, Anna                 Bates                     NT    2:39.32    9  
      35.80   40.82   41.57   41.13                                
  2 Corvino, Amy                 TRIN                      NT    2:39.71    4  
      36.66   40.86   41.28   40.91                                
  3 Conley, Meghan               Bates                2:47.61    2:42.92    3  
      36.05   41.16   42.35   43.36                                
  4 Ten Haagen, Kristy           Bates                2:43.93    2:52.70    2  
      40.09   43.72   44.39   44.50                                
  5 Conner, Shannon              TRIN                      NT    3:04.91    1  
      41.12   45.35   48.18   50.26                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Qua, Fisher                  Bates                2:30.80    2:30.43    9  
      32.34   38.06   39.51   40.52                                
  2 Harrington, Matt             Bates                2:32.01    2:40.24    4  
      35.15   40.93   41.01   43.15                                
  3 Mostyn, Pat                  TRIN                      NT    2:50.15    3  
      35.12   41.49   45.27   48.27                                
  4 Havlicek, Matt               TRIN                      NT    3:04.02    2  
      39.66   46.44   48.40   49.52                                
 -- Cooper, Nate                 Bates                     NT         DQ  
      39.16   43.13   46.96   47.48                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meltzoff, Katherine          TRIN                 5:46.16    5:42.80    9  
      31.99   34.70   34.92   34.96   34.92   34.78   35.35   35.10
      34.22   31.86                                                
  2 Swenson, Emilie              Bates                5:42.98    5:44.92    4  
      30.59   33.15   33.78   34.30   35.04   35.81   35.87   36.01
      35.81   34.56                                                
  3 Johnson, Bailey              Bates                5:50.67    5:49.59    3  
      32.04   34.31   35.14   35.49   35.79   36.05   36.19   35.83
      35.40   33.35                                                
  4 Turek-Herman, Aliza          TRIN                 5:48.26    5:51.49    2  
      32.15   34.64   35.31   35.35   35.80   36.17   35.94   36.25
      35.56   34.32                                                
  5 Bowling, Morgan              TRIN                 6:05.64    6:12.54    1  
      32.48   36.01   37.40   37.61   38.04   38.60   38.28   38.57
      37.68   37.87                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greer, Christian             TRIN                 5:35.83    5:24.39    9  
      27.36   30.75   32.51   33.02   33.43   33.40   33.92   34.01
      33.54   32.45                                                
  2 Yoshida, Jeff                TRIN                 5:42.03    5:26.46    4  
      28.09   30.95   32.09   32.82   33.41   33.87   33.95   33.99
      34.03   33.26                                                
  3 Youmans, Will                Bates                4:54.02    5:29.60    3  
      29.25   32.60   33.42   33.46   33.86   33.81   33.20   33.57
      33.54   32.89                                                
  4 Andrews, Mark                Bates                     NT    5:36.76    2  
      30.39   34.82   33.89   34.35   34.78   35.28   35.22   33.81
      33.48   30.74                                                
  5 Harvey, John                 Bates                5:49.06    5:36.87    1  
      29.98   33.75   33.89   33.80   34.77   33.95   34.91   34.85
      34.42   32.55                                                
  6 Mussmann, Scott              TRIN                      NT    5:50.75  
      30.69   33.35   34.36   35.53   35.07   36.31   36.05   37.37
      36.47   35.55                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyatsis, Alexis             Bates                1:04.66    1:04.28    9  
      29.84   34.44                                                
  2 Gray, Kris                   Bates                1:02.43    1:05.53    4  
      31.08   34.45                                                
  3 Sweatt, Sarah                TRIN                 1:03.76    1:05.74    3  
      30.22   35.52                                                
  4 Ramadei, Alicia              TRIN                 1:07.51    1:06.61    2  
      30.70   35.91                                                
  5 Ladov, Hillary               TRIN                      NT    1:07.79    1  
      32.01   35.78                                                
  6 Fleming, Hope                Bates                     NT    1:13.31  
      33.97   39.34                                                
  7 Westerhold, Katherine        TRIN                      NT   x1:16.67  
      34.80   41.87                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fugge, Jon                   TRIN                 1:01.87      57.20    9  
      26.09   31.11                                                
  2 Qua, Fisher                  Bates                  55.37    1:01.25    4  
      27.25   34.00                                                
  3 Greer, Christian             TRIN                      NT    1:03.77    3  
      29.95   33.82                                                
  4 Goldfarb, Josh               Bates                     NT    1:05.00    2  
      28.49   36.51                                                
  5 Brodeur, Brendan             Bates                     NT    1:15.74    1  
      35.06   40.68                                                
  6 Havlicek, Matt               TRIN                      NT    1:19.93  
      34.80   45.13                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamdin, Kelsey               Bates                 204.35     213.85    9  
  2 Shoemaker, Katy              TRIN                  203.10     197.45    4  
  3 Rosener, Tasha               Bates                 208.79     197.00    3  
  4 Maye, Jackie                 TRIN                  134.54     135.60    2  
  5 Gottlieb, Isabel             TRIN                  114.60      85.00    1  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Dan                   Bates                 216.15     210.90    9  
  2 Hall, J.J.                   TRIN                  118.50     124.30    4  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barton, Annie                Bates                2:16.33    2:18.71    9  
      29.46   34.93   42.33   31.99                                
  2 Boyatsis, Alexis             Bates                2:25.60    2:26.74    4  
      31.02   38.13   45.92   31.67                                
  3 Sweatt, Sarah                TRIN                 2:25.97    2:26.82    3  
      30.19   39.17   41.97   35.49                                
  4 Corvino, Amy                 TRIN                 2:28.24    2:27.39    2  
      34.59   38.59   41.47   32.74                                
  5 Ramadei, Alicia              TRIN                 2:30.14    2:28.68    1  
      31.12   37.70   46.31   33.55                                
  6 Ten Haagen, Kristy           Bates                2:23.45    2:32.54  
      33.17   39.66   44.13   35.58                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Charles             Bates                2:13.01    2:13.76    9  
      28.33   34.47   41.06   29.90                                
  2 Kidston, Will                TRIN                      NT    2:13.99    4  
      28.20   34.33   41.45   30.01                                
  3 Gordon, Jason                TRIN                 2:24.46    2:21.35    3  
      30.80   35.98   43.17   31.40                                
  4 Goldfarb, Josh               Bates                     NT    2:22.32    2  
      28.81   37.53   42.62   33.36                                
  5 Mussmann, Scott              TRIN                      NT    2:26.82    1  
      32.74   35.45   43.67   34.96                                
  6 Harvey, John                 Bates                     NT    2:31.23  
      30.62   41.59   43.45   35.57                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trinity College  'A'                              1:48.14    1:47.19   11  
     1) Lea, Regina                     2) Ladov, Hillary                 
     3) Goehring, Emma                  4) Myksin, Christine              
       27.53    26.85    26.00    26.81                                    
  2 Bates Swimming and Diving  'A'                    1:33.73    1:49.82    4  
     1) Ten Haagen, Kristy              2) Boyatsis, Alexis               
     3) Wall, Lucy                      4) Conley, Meghan                 
       28.90    27.26    26.75    26.91                                    
  3 Trinity College  'B'                                   NT    1:53.54    2  
     1) Meltzoff, Katherine             2) Berteletti, Katie              
     3) Kulik, Amanda                   4) Wetmore, Elena                 
       29.33    27.77    28.77    27.67                                    
  4 Trinity College  'C'                                   NT   x1:58.64  
     1) Light, Madelyn                  2) Conner, Shannon                
     3) Bowling, Morgan                 4) Westerhold, Katherine          
       28.57    32.08    29.46    28.53                                    
  5 Bates Swimming and Diving  'B'                         NT    1:58.76  
     1) Johnson, Bailey                 2) Isaacson, Tess                 
     3) Gray, Kris                      4) Parent, Michelle               
       30.33    28.30    30.95    29.18                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trinity College  'A'                              1:34.59    1:34.92   11  
     1) Wing, Alex                      2) Kates, Steve                   
     3) Kidston, Will                   4) Fugge, Jon                     
       23.64    24.28    25.02    21.98                                    
  2 Bates Swimming and Diving  'A'                    1:27.25    1:35.24    4  
     1) Bauer, John                     2) Walsh, Bill                    
     3) Swanson, Charles                4) Youmans, Will                  
       23.21    24.51    24.95    22.57                                    
  3 Bates Swimming and Diving  'B'                         NT    1:41.35    2  
     1) Berry, Chris                    2) Harrington, Matt               
     3) Scott, David                    4) Cooper, Nate                   
       23.98    26.84    25.69    24.84                                    
  4 Trinity College  'B'                                   NT    1:44.16  
     1) Mostyn, Pat                     2) Havlicek, Matt                 
     3) Mussmann, Scott                 4) Greer, Christian               
       25.69    26.68    27.35    24.44