Licensed to Bates College               Hy-Tek's Meet Manager 2/4/2006 04:30 PM
                       ConnWellesley@Bates06 - 2/4/2006                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                               NT    4:14.03  
     1) Watson, Mallory                 2) Brochu, Katelyn                
     3) Lingo, Liz                      4) Franczyk, Kata                 
       30.33  1:02.69    33.52  1:11.45    29.10  1:03.69    26.46    56.20
  2 Bates Swimming and Diving  'A'                         NT    4:15.51  
     1) Swenson, Emilie                 2) Meader, Anna                   
     3) Barton, Annie                   4) Gatti, Kate                    
     1:04.65  1:38.64    38.74  1:07.25    34.19  1:00.40    29.22    29.22
  3 Connecticut College  'B'                               NT    4:21.57  
     1) Crosby, Leia                    2) Derr, Kate                     
     3) LeBlon, Chrissy                 4) Lindberg, Catherine            
       32.40  1:06.59    33.80  1:12.89    30.16  1:06.18    26.06    55.91
  4 Wellesley College-NE  'A'                              NT    4:23.10  
     1) Saint-Amour, RC                 2) Wu, Jenny                      
     3) Xiang, Stepheny                 4) Hanna, Becky                   
       32.03  1:06.69    33.89  1:12.74    31.15  1:06.73    26.68    56.94
  5 Bates Swimming and Diving  'B'                         NT    4:26.37  
     1) Fleming, Hope                   2) Conley, Meghan                 
     3) Gray, Kris                      4) Rasmusen, Jennifer             
       32.46  1:07.81    33.49  1:14.51    30.33  1:04.71    28.30    59.34
  6 Wellesley College-NE  'B'                              NT    4:36.39  
     1) Ciurej, Kate                    2) Stoumen, Sadie 22              
     3) Milder, Elinor 21               4) Nichols, Christine             
       33.67  1:09.70    35.06  1:16.66    30.87  1:09.09    28.85  1:00.94
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                               NT    3:43.54  
     1) Wood, Alex                      2) Barnes, Ian                    
     3) Bartro, Kyle                    4) Gundry, Alex                   
       27.33    57.13    28.75  1:02.55    24.95    53.92    23.40    49.94
  2 Bates Swimming and Diving  'A'                         NT    3:55.09  
     1) Berry, Chris                    2) Qua, Fisher                    
     3) Swanson, Charles                4) Bauer, John                    
       27.35    56.00    29.95  1:05.70    27.90  1:01.77    24.11    51.62
  3 Connecticut College  'B'                               NT    3:57.72  
     1) Ranta, Brian                    2) McVeety, Brian                 
     3) Smith, Jamey                    4) Rode, John                     
       29.62  1:00.82    30.04  1:06.58    25.98    57.35    25.47    52.97
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali                  Conn                      NT   11:25.99  
      31.21   33.69   34.29   34.51   34.28   34.28   34.59   34.64
      34.73   34.79   34.73   34.59   34.67   34.58   34.58   34.34
      34.39   34.66   34.40   34.04                                
  2 Johnson, Bailey              Bates               11:37.32   11:37.63  
      32.20   34.40   34.69   34.89   34.86   34.79   35.09   35.31
      35.43   35.40   35.30   35.31   35.42   35.19   35.53   35.25
      35.25   35.21   34.45   33.66                                
  3 Almony, Puni                 Conn                      NT   11:38.85  
      32.11   34.34   34.87   35.06   34.99   34.88   35.18   35.15
      35.20   35.42   35.22   35.29   35.30   35.28   35.38   35.50
      35.53   35.04   35.01   34.10                                
  4 Stimson, April               WELL-NE             11:20.00   11:41.39  
      32.50   34.52   34.94   34.96   35.00   34.92   35.47   35.59
      35.64   35.28   35.08   35.43   35.34   35.33   35.63   35.49
      35.59   35.55   35.40   33.73                                
  5 Baron, Danielle              WELL-NE             11:32.95   11:43.83  
      31.93   34.74   35.49   36.17   36.11   35.92   35.93   36.01
      35.76   35.74   35.45   35.46   35.81   35.23   35.44   35.44
      35.01   35.00   34.37   32.82                                
  6 Ten Haagen, Kristy           Bates               12:11.46   12:03.05  
      32.84   35.22   35.63   35.68   35.63   35.88   35.61   35.90
      36.12   36.69   36.84   37.11   36.87   37.17   36.73   36.80
      36.53   37.09   37.33   35.38                                
 -- MacDonald, Erica             Conn                      NT  X11:32.39  
      31.00   33.50   34.42   34.46   34.21   34.04   34.90   34.71
      34.78   34.65   34.79   34.83   34.98   35.36   35.09   35.18
      35.46   35.52   35.61   34.90                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garner, Sam                  Conn                      NT   10:18.25  
      29.19   30.96   31.05   31.23   30.66   30.79   31.09   31.04
      30.90   30.92   30.92   31.08   31.42   31.10   31.57   31.59
      31.45   31.35   30.87   29.07                                
  2 Rode, John                   Conn                      NT   10:45.71  
      30.07   31.97   32.01   32.46   32.60   32.66   32.71   32.55
      32.87   33.27   32.95   32.77   32.87   32.45   32.68   32.73
      32.32   31.65   31.67   30.45                                
  3 Ranta, Brian                 Conn                      NT   10:48.79  
      29.66   31.51   32.36   32.61   32.80   32.49   32.48   32.45
      33.10   32.58   33.16   32.78   32.89   32.75   32.80   32.85
      32.70   32.61   32.39   31.82                                
  4 Swanson, Charles             Bates               11:05.75   11:12.47  
      29.50   32.29   32.62   33.54   33.42   33.72   33.79   34.19
      34.01   34.20   34.01   34.82   34.69   34.02   34.34   34.38
      33.50   34.93   33.69   32.81                                
  5 Harvey, John                 Bates               11:28.21   11:25.89  
      30.75   32.90   33.76   34.09   34.07   34.26   34.61   34.53
      34.56   34.87   35.23   34.33   35.17   34.91   34.82   35.12
      34.84   34.69   34.95   33.43                                
 -- Barnes, Ian                  Conn                      NT   X4:27.91  
      28.36   32.57   35.19                   37.33   32.12   30.88
    7:01.16                                                        
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali                  Conn                      NT    2:00.18  
      28.23   30.71   31.06   30.18                                
  2 Johnson, Nina                WELL-NE              1:57.14    2:00.73  
      27.56   30.75   31.55   30.87                                
  3 Barton, Annie                Bates                2:01.95    2:01.32  
      27.64   30.45   31.02   32.21                                
  4 O'Hara, Carolyn              WELL-NE              2:01.06    2:04.52  
      29.37   31.30   31.80   32.05                                
  5 Lingo, Liz                   Conn                      NT    2:06.11  
      29.59   32.20   32.55   31.77                                
  6 MacDonald, Erica             Conn                      NT    2:08.44  
      29.35   31.92   33.23   33.94                                
  7 Omstead, Kelsey              Bates                2:12.56    2:11.09  
      30.99   33.25   33.52   33.33                                
  8 Ciurej, Kate                 WELL-NE              2:07.06    2:12.55  
      31.03   34.17   34.38   32.97                                
  9 Johnson, Bailey              Bates                2:13.50    2:13.14  
      31.77   33.85   34.16   33.36                                
 10 Schwartz, Jess               Conn                      NT   x2:22.77  
      33.32   36.79   37.19   35.47                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gundry, Alex                 Conn                      NT    1:49.52  
      26.14   27.31   27.73   28.34                                
  2 Garner, Sam                  Conn                      NT    1:54.58  
      27.44   29.45   29.65   28.04                                
  3 Andrews, Mark                Bates                1:57.51    1:55.91  
      27.46   29.71   29.48   29.26                                
  4 Cooper, Nate                 Bates                2:00.52    2:01.00  
      26.84   29.45   31.91   32.80                                
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Mallory              Conn                      NT      29.67  
  2 Franczyk, Kata               Conn                      NT      29.94  
  3 Swenson, Emilie              Bates                  29.89      30.05  
  4 Saint-Amour, RC              WELL-NE                28.92      30.51  
  5 Wu, Jenny                    WELL-NE                31.34      30.66  
  6 Crosby, Leia                 Conn                      NT      30.82  
  7 Fleming, Hope                Bates                  30.99      31.45  
  8 Rasmusen, Jennifer           Bates                  31.43      31.46  
  9 Zukowski, Lexie              Conn                      NT     x31.53  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartro, Kyle                 Conn                      NT      25.96  
  2 Smith, Jamey                 Conn                      NT      26.23  
  3 Berry, Chris                 Bates                  26.24      26.32  
  4 Wood, Alex                   Conn                      NT      27.27  
  5 Brodeur, Brendan             Bates                  29.62      29.87  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brochu, Katelyn              Conn                      NT      32.52  
  2 Derr, Kate                   Conn                      NT      32.83  
  3 Johnson, Savanna             WELL-NE                32.70      33.10  
  4 Meader, Anna                 Bates                  33.25      33.82  
  5 Hanna, Becky                 WELL-NE                33.00      34.00  
  5 Conley, Meghan               Bates                  33.95      34.00  
  7 Superson, Jen                Conn                      NT      35.05  
  8 Stoumen, Sadie            22 WELL-NE                34.66      35.06  
  9 Parent, Michelle             Bates                  36.18      36.71  
 10 Romano, Beth                 WELL-NE                36.78     x36.86  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Qua, Fisher                  Bates                  29.89      30.27  
  2 Barnes, Ian                  Conn                      NT      30.35  
  3 McVeety, Brian               Conn                      NT      30.53  
  4 Harrington, Matt             Bates                  33.07      32.25  
  5 Walsh, Bill                  Bates                  33.19      32.63  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miga, Jess                   Conn                      NT    1:01.01  
      27.57   33.44                                                
  2 Gray, Kris                   Bates                1:04.36    1:04.71  
      30.66   34.05                                                
  3 Lingo, Liz                   Conn                      NT    1:04.88  
      30.70   34.18                                                
  4 Boyatsis, Alexis             Bates                1:03.78    1:05.12  
      30.47   34.65                                                
  5 Xiang, Stepheny              WELL-NE              1:07.06    1:05.38  
      31.24   34.14                                                
  6 Barton, Annie                Bates                1:02.63    1:05.59  
      30.10   35.49                                                
  7 Ten Haagen, Kristy           Bates                1:07.25   x1:08.92  
      32.60   36.32                                                
  8 Milder, Elinor            21 WELL-NE              1:05.94    1:09.65  
      32.13   37.52                                                
  9 Foley, Catie                 WELL-NE              1:09.48    1:09.66  
      31.77   37.89                                                
 10 Nichols, Christine           WELL-NE              1:07.51   x1:11.20  
      33.83   37.37                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landry, Zach                 Conn                      NT      56.01  
      26.04   29.97                                                
  2 Andrews, Mark                Bates                1:02.12    1:03.45  
      29.71   33.74                                                
  3 Cooper, Nate                 Bates                     NT    1:05.12  
      30.25   34.87                                                
  4 Harvey, John                 Bates                1:08.52    1:06.74  
      30.21   36.53                                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Savanna             WELL-NE                24.56      25.48  
  1 Lindberg, Catherine          Conn                      NT      25.48  
  3 Gatti, Kate                  Bates                  25.96      25.69  
  4 Franczyk, Kata               Conn                      NT      26.02  
  5 LeBlon, Chrissy              Conn                      NT      26.64  
  6 Cotterman, Amanda            WELL-NE                26.84      26.96  
  7 Saint-Amour, RC              WELL-NE                25.18      27.02  
  8 Murphy, Rysia                Conn                      NT     x27.28  
  9 Omstead, Kelsey              Bates                  27.80      27.97  
 10 Guynn, Katie                 WELL-NE                27.66     x28.24  
 11 Meader, Anna                 Bates                     NT      29.21  
 -- Johnson, Nina                WELL-NE                   NT     X25.93  
 -- Avgerinos, Kathy             Conn                      NT     X27.78  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, John                  Bates                  22.90      23.28  
  2 Gundry, Alex                 Conn                      NT      23.53  
  3 Walsh, Bill                  Bates                  24.55      24.71  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamdin, Kelsey               Bates                     NT     251.40  
  2 Rosener, Tasha               Bates                     NT     205.65  
  3 Jacobs, Courtney             WELL-NE              -295.15     194.15  
  4 Sodaro, Christine            WELL-NE              -293.25     171.80  
  5 White, Stephanie             WELL-NE              -274.15     171.35  
  6 Scorza, Katie                WELL-NE              -269.05    x165.35  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Dan                   Bates                     NT     225.00  
  2 Bitter, Bobby                Conn                      NT     103.70  
  3 Louro Larino, Brais          Conn                      NT      96.50  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miga, Jess                   Conn                      NT      54.84  
      26.07   28.77                                                
  2 Gatti, Kate                  Bates                  55.82      55.81  
      27.22   28.59                                                
  3 Lindberg, Catherine          Conn                      NT      55.83  
      26.56   29.27                                                
  4 Johnson, Nina                WELL-NE                54.40      56.03  
      27.17   28.86                                                
  5 O'Hara, Carolyn              WELL-NE                55.29      56.44  
      27.58   28.86                                                
  6 Murphy, Rysia                Conn                      NT    1:00.38  
      29.01   31.37                                                
  7 Cotterman, Amanda            WELL-NE              1:00.37    1:00.48  
      28.85   31.63                                                
  8 Avgerinos, Kathy             Conn                      NT   x1:00.66  
      28.70   31.96                                                
  9 Ciurej, Kate                 WELL-NE                58.97   x1:00.97  
      29.41   31.56                                                
 10 Omstead, Kelsey              Bates                1:00.70    1:01.84  
      29.42   32.42                                                
 11 Parent, Michelle             Bates                1:03.28    1:03.63  
      30.51   33.12                                                
 -- Guynn, Katie                 WELL-NE                   NT   X1:01.07  
      29.18   31.89                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gundry, Alex                 Conn                      NT      50.79  
      24.58   26.21                                                
  2 Bauer, John                  Bates                  50.74      51.72  
      24.83   26.89                                                
  3 Walsh, Bill                  Bates                  53.82      54.17  
      25.79   28.38                                                
  4 Harvey, John                 Bates                     NT      57.88  
      27.51   30.37                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Mallory              Conn                      NT    1:01.86  
      30.41   31.45                                                
  2 Swenson, Emilie              Bates                1:03.99    1:03.83  
      30.80   33.03                                                
  3 Saint-Amour, RC              WELL-NE              1:02.55    1:06.27  
      32.32   33.95                                                
  4 Crosby, Leia                 Conn                      NT    1:06.30  
      32.58   33.72                                                
  5 Fleming, Hope                Bates                1:06.01    1:06.84  
      32.09   34.75                                                
  6 Xiang, Stepheny              WELL-NE              1:07.90    1:07.54  
      33.49   34.05                                                
  7 Zukowski, Lexie              Conn                      NT    1:08.96  
      33.56   35.40                                                
  8 Cotterman, Amanda            WELL-NE              1:09.47    1:15.00  
      37.32   37.68                                                
  9 Schwartz, Jess               Conn                      NT   x1:15.96  
      37.23   38.73                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berry, Chris                 Bates                  55.94      56.05  
      27.33   28.72                                                
  2 Smith, Jamey                 Conn                      NT      56.96  
      28.11   28.85                                                
  3 Landry, Zach                 Conn                      NT      59.11  
      28.85   30.26                                                
  4 Brodeur, Brendan             Bates                1:06.11    1:05.62  
      30.93   34.69                                                
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brochu, Katelyn              Conn                      NT    1:10.53  
      33.37   37.16                                                
  2 Derr, Kate                   Conn                      NT    1:12.20  
      34.08   38.12                                                
  3 Wu, Jenny                    WELL-NE              1:13.22    1:12.72  
      34.35   38.37                                                
  4 Johnson, Savanna             WELL-NE              1:15.92    1:13.63  
      34.57   39.06                                                
  5 Hanna, Becky                 WELL-NE              1:12.42    1:14.05  
      34.91   39.14                                                
  6 Conley, Meghan               Bates                1:13.89    1:14.19  
      34.75   39.44                                                
  7 Meader, Anna                 Bates                1:12.68    1:14.27  
      34.56   39.71                                                
  8 Superson, Jen                Conn                      NT    1:14.85  
      35.53   39.32                                                
  9 Rasmusen, Jennifer           Bates                1:17.48    1:16.67  
      35.96   40.71                                                
 10 Romano, Beth                 WELL-NE              1:18.39   x1:20.09  
      37.71   42.38                                                
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Ian                  Conn                      NT    1:03.70  
      30.06   33.64                                                
  2 Qua, Fisher                  Bates                1:07.10    1:06.48  
      31.34   35.14                                                
  3 McVeety, Brian               Conn                      NT    1:07.20  
      31.65   35.55                                                
  4 Harrington, Matt             Bates                1:11.12    1:09.66  
      32.35   37.31                                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali                  Conn                      NT    5:19.15  
      29.80   32.10   32.36   32.26   32.45   31.97   32.47   32.25
      32.14   31.35                                                
  2 Watson, Mallory              Conn                      NT    5:30.45  
      31.05   32.91   33.62   33.39   33.17   33.03   33.40   33.37
      33.60   32.91                                                
  3 MacDonald, Erica             Conn                      NT    5:30.90  
      30.89   32.73   33.06   33.12   33.24   33.56   33.35   33.76
      33.63   33.56                                                
  4 O'Hara, Carolyn              WELL-NE              5:31.57    5:37.05  
      30.54   32.56   33.71   34.70   34.25   34.03   35.03   34.12
      34.23   33.88                                                
  5 Gatti, Kate                  Bates                5:43.88    5:41.77  
      29.98   32.72   33.77   35.41   34.04   36.18   34.83   36.14
      35.06   33.64                                                
  6 Johnson, Bailey              Bates                5:42.60    5:43.78  
      31.64   33.62   34.54   34.74   35.03   35.40   35.09   35.12
      34.65   33.95                                                
  7 Baron, Danielle              WELL-NE              5:36.49    5:44.64  
      31.37   34.20   35.14   35.25   35.44   35.07   34.93   35.12
      34.53   33.59                                                
  8 Stimson, April               WELL-NE              5:28.00    5:46.90  
      32.03   34.43   34.98   35.38   35.53   35.24   35.35   35.11
      35.06   33.79                                                
  9 Almony, Puni                 Conn                      NT   x5:49.17  
      32.19   34.74   34.64   35.50   35.39   35.76   35.35   35.49
      35.53   34.58                                                
 10 Ciurej, Kate                 WELL-NE              5:39.94   x5:49.75  
      31.54   34.53   35.54   35.08   34.89   35.76   35.91   36.28
      35.74   34.48                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Alex                   Conn                      NT    4:58.11  
      26.62   29.07   29.95   29.93   30.12   30.24   30.35   30.79
      30.78   30.26                                                
  2 Garner, Sam                  Conn                      NT    5:07.88  
      28.60   30.84   31.54   31.92   32.23   31.99   31.68   31.01
      29.32   28.75                                                
  3 Ranta, Brian                 Conn                      NT    5:08.60  
      28.66   31.47   31.52   31.80   31.26   31.09   31.07   31.08
      30.93   29.72                                                
  4 Rode, John                   Conn                      NT   x5:13.36  
      29.31   31.25   31.92   32.15   32.00   31.65   31.84   31.61
      31.44   30.19                                                
  5 Andrews, Mark                Bates                5:30.92    5:21.28  
      31.14   33.24   33.64   32.70   32.37   32.41   31.75   32.30
      31.23   30.50                                                
  6 Swanson, Charles             Bates                5:23.59    5:26.49  
      28.75   31.78   32.82   32.90   32.90   33.15   33.38   33.66
      33.68   33.47                                                
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miga, Jess                   Conn                      NT      27.02  
  2 Swenson, Emilie              Bates                  29.45      28.54  
  3 LeBlon, Chrissy              Conn                      NT      28.59  
  4 Boyatsis, Alexis             Bates                  29.29      28.99  
  5 Gray, Kris                   Bates                  30.42      30.11  
  6 Foley, Catie                 WELL-NE                30.37      30.82  
  7 Milder, Elinor            21 WELL-NE                30.24      31.03  
  8 Baron, Danielle              WELL-NE                31.14      31.30  
  9 Nichols, Christine           WELL-NE                31.07     x32.20  
 10 Parent, Michelle             Bates                     NT     x32.99  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartro, Kyle                 Conn                      NT      24.46  
  2 Qua, Fisher                  Bates                  25.46      25.50  
  3 Landry, Zach                 Conn                      NT      25.82  
  4 Smith, Jamey                 Conn                      NT      25.84  
  5 Cooper, Nate                 Bates                     NT      27.71  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamdin, Kelsey               Bates                     NT     244.25  
  2 Rosener, Tasha               Bates                     NT     231.95  
  3 Jacobs, Courtney             WELL-NE              -329.80     210.00  
  4 Scorza, Katie                WELL-NE              -317.20     182.90  
  5 Sodaro, Christine            WELL-NE              -315.20     177.85  
  6 White, Stephanie             WELL-NE              -299.35    x172.05  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Dan                   Bates                     NT     211.90  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingo, Liz                   Conn                      NT    4:59.14  
      31.04   35.57   38.59   38.12   43.17   44.29   34.82   33.54
  2 Superson, Jen                Conn                      NT    5:11.22  
      33.88   39.06   41.89   41.62   43.01   42.00   35.35   34.41
  3 Stimson, April               WELL-NE              4:58.00    5:12.58  
      34.91   38.87   39.99   39.06   46.07   45.62   34.88   33.18
  4 Foley, Catie                 WELL-NE              5:13.23    5:12.93  
      33.65   39.42   39.77   40.23   44.97   44.90   36.02   33.97
  5 Stoumen, Sadie            22 WELL-NE              4:51.68    5:17.27  
      35.16   41.28   41.14   41.21   43.11   44.42   36.33   34.62
 
Event 30  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barton, Annie                Bates                2:16.73    2:17.46  
      29.73   35.21   41.84   30.68                                
  2 Wu, Jenny                    WELL-NE                   NT    2:18.01  
      31.33   34.95   40.53   31.20                                
  3 Johnson, Nina                WELL-NE              2:13.42    2:20.92  
      30.04   35.99   41.57   33.32                                
  4 Crosby, Leia                 Conn                      NT    2:26.45  
      31.85   35.51   45.12   33.97                                
  5 Xiang, Stepheny              WELL-NE              2:25.42    2:26.47  
      31.50   37.29   44.18   33.50                                
  6 Ten Haagen, Kristy           Bates                2:27.11    2:27.46  
      32.20   37.83   43.86   33.57                                
  7 Boyatsis, Alexis             Bates                2:25.60    2:28.40  
      30.57   38.15   47.27   32.41                                
  8 Schwartz, Jess               Conn                      NT    2:40.63  
      35.67   41.97   46.58   36.41                                
 
Event 31  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Ian                  Conn                      NT    2:06.18  
      27.74   33.46   35.61   29.37                                
  2 Swanson, Charles             Bates                2:13.76    2:16.37  
      28.20   35.78   41.05   31.34                                
 -- Brodeur, Brendan             Bates                     NT         DQ  
      33.47   39.47   44.31   35.28                                
 
Event 32  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wellesley College-NE  'A'                         3:41.82    3:52.88  
     1) Johnson, Savanna                2) Hanna, Becky                   
     3) O'Hara, Carolyn                 4) Johnson, Nina                  
       27.50    58.06    27.54    58.04    27.54    56.71    28.07  1:00.07
  2 Wellesley College-NE  'B'                              NT    4:03.35  
     1) Baron, Danielle                 2) Nichols, Christine             
     3) Stoumen, Sadie 22               4) Guynn, Katie                   
       29.51  1:00.75    28.93  1:00.93    29.27  1:00.57    28.06  1:01.10
  3 Bates Swimming and Diving  'A'                         NT    4:04.71  
     1) Conley, Meghan                  2) Rasmusen, Jennifer             
     3) Omstead, Kelsey                 4) Boyatsis, Alexis               
       29.22  1:01.70    29.23  1:00.89    29.00  1:02.40    28.15    59.72
  4 Bates Swimming and Diving  'B'                         NT    4:18.40  
     1) Fleming, Hope                   2) Johnson, Bailey                
     3) Parent, Michelle                4) Ten Haagen, Kristy             
       30.88  1:04.89    30.80  1:04.40    30.70  1:04.64    30.15  1:04.47
 -- Connecticut College  'A'                               NT   X3:43.95  
     1) Wilson, Ali                     2) Lindberg, Catherine            
     3) Miga, Jess                      4) Franczyk, Kata                 
       27.77    56.70    26.62    56.47    25.35    54.66    26.14    56.12
 -- Connecticut College  'B'                               NT   X3:54.83  
     1) Watson, Mallory                 2) LeBlon, Chrissy                
     3) Murphy, Rysia                   4) Brochu, Katelyn                
       27.74    56.93    27.70    58.98    28.58  1:00.91    27.52    58.01
 -- Connecticut College  'C'                               NT   X4:13.65  
     1) Avgerinos, Kathy                2) Zukowski, Lexie                
     3) Derr, Kate                      4) Schwartz, Jess                 
       28.93  1:00.66    28.94  1:01.78    29.90  1:03.30    31.80  1:07.91
 
Event 33  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates Swimming and Diving  'A'                         NT    3:30.79  
     1) Berry, Chris                    2) Cooper, Nate                   
     3) Andrews, Mark                   4) Bauer, John                    
       25.27    52.85    25.68    53.87    25.87    53.57    24.10    50.50
 -- Connecticut College  'A'                               NT   X3:25.14  
     1) Bartro, Kyle                    2) Wood, Alex                     
     3) Ranta, Brian                    4) Gundry, Alex                   
       24.51    50.43    24.35    50.87    25.55    53.22    24.01    50.62
 -- Connecticut College  'B'                               NT   X3:32.34  
     1) Garner, Sam                     2) Landry, Zach                   
     3) Rode, John                      4) Smith, Jamey                   
       25.49    51.51    25.66    53.58    26.33    54.42    25.26    52.83