Licensed to Mt. Ararat Track            HY-TEK's Meet Manager 2/2/2013 08:28 PM

                    MAINE STATE MEET @ USM - MEN - 2/2/2013                    

                   UNIVERSITY OF SOUTHERN MAINE - GORHAM, ME                   

                                    Results                                    

 

Event 1  Men 5000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Seekins, Samuel              Bowdoin             15:12.04   14:45.00   10   

  2 Wortham, Andrew              Bates               15:16.62   15:01.06    8   

  3 Sampson, Christian           Bates               15:22.32   15:34.03    6   

  4 Whitney, Ken                 Bates               15:22.85   15:36.01    4   

  5 Perkins, Bryant              Bates               16:24.66   15:47.61    2   

  6 D'Amato, Thomas              Bates               16:00.00   15:49.04    1   

  7 Wentworth, Avery             Bowdoin             16:02.21   15:49.81  

  8 Brown, Chase                 Colby               16:09.24   15:59.36  

  9 Bowman, Sawyer               Bowdoin             16:02.22   16:17.45  

 10 Zitsman, Toby                Bowdoin             16:29.68   16:29.23  

 11 Letourneau, Tom              Colby               17:00.00   16:30.83  

 12 Shaw, Chris                  Bates               16:50.00   16:45.39  

 13 Epstein, James               Bates               17:01.28   16:59.93  

 

Event 2  Men 55 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Allen, Sheldon               Southern Mai            7.73       7.80q  2 

  2 McKallagat, Jarret           Bates                   8.03       7.94q  1 

  3 Hardison, David              Bates                   8.43       7.99q  1 

  4 Haeuser, Anthony             Bates                   7.95       8.01q  1 

  5 Owumi, Justin                Colby                   8.50       8.15q  2 

  6 Magalhaes, Nicolas           Bowdoin                 8.39       8.35q  2 

  7 Kenyon, Charley              Bates                   8.54       8.37q  2 

  8 Chick, Sam                   Bowdoin                 8.59       8.38q  1 

  9 Sen, Anthony                 Southern Mai            8.29       8.39   2 

 10 Walker, Christopher          Southern Mai            8.45       8.44   1 

 11 James, Orin                  Bowdoin                 8.77       8.59   2 

 12 Ciccarelli, Dylan            Colby                              8.86   2 

 13 Dunay, Sam                   St. Joseph's            8.60       9.42   1 

 

Event 2  Men 55 Meter Hurdles

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Allen, Sheldon               Southern Mai            7.80       7.79   10   

  2 McKallagat, Jarret           Bates                   7.94       7.85    8   

  3 Hardison, David              Bates                   7.99       8.00    6   

  4 Haeuser, Anthony             Bates                   8.01       8.07    4   

  5 Owumi, Justin                Colby                   8.15       8.15    2   

  6 Magalhaes, Nicolas           Bowdoin                 8.35       8.31    1   

  7 Chick, Sam                   Bowdoin                 8.38       8.35  

  8 Kenyon, Charley              Bates                   8.37       8.41  

 

Event 3  Men 55 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Kone, Dominique              Colby                   6.34       6.58q  3 

  2 Druskat, Ethan               Colby                   6.68       6.59q  2 

  3 Spofford, Isaiah             Bates                   6.57       6.64q  2 

  4 LeBlanc, Kyle                Bowdoin                 6.65       6.68q  1 

  5 Miller, Zach                 Southern Mai            6.68       6.72q  3 

  6 Lafreniere, Jack             St. Joseph's            6.60       6.75q  1 

  7 Woods, Tim                   Bates                   6.92       6.79q  3 

  7 Murowchick, Andrew           Bowdoin                 6.90       6.79q  2 

  9 Kimball, Matt                Southern Mai            6.82       6.81   2 

 10 Joseph, Nick                 Colby                   6.84       6.87   1 

 11 Grant, Jamaal                Colby                   6.70       6.88   3 

 12 Hackett, Lonnie              Bowdoin                 7.01       6.89   1 

 13 O'Connor, Edward             Bowdoin                 6.91       6.93   3 

 13 Larke, Rickey                Bowdoin                 6.88       6.93   1 

 15 Riddell, Keyan               Bates                   7.03       6.98   3 

 16 Pan, Jia-Ahn                 Bates                   6.96       7.04   2 

 17 Mayo, Josh                   Southern Mai            7.03       7.24   2 

 18 Johnson, Jason               Southern Mai            7.42       7.34   3 

 19 Merrill, Jeff                St. Joseph's            7.69       7.52   1 

 20 Zurkow, Ben                  Colby                   7.64       7.75   2 

 

Event 3  Men 55 Meter Dash

================================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Druskat, Ethan               Colby                   6.59       6.57   10   

  2 LeBlanc, Kyle                Bowdoin                 6.68       6.62    8   

  3 Spofford, Isaiah             Bates                   6.64       6.63    6   

  4 Miller, Zach                 Southern Mai            6.72       6.68    4   

  5 Woods, Tim                   Bates                   6.79       6.72    2   

  6 Murowchick, Andrew           Bowdoin                 6.79       6.87    1   

  7 Lafreniere, Jack             St. Joseph's            6.75       7.10  

 

Event 4  Men 1 Mile Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Horowitz, Coby               Bowdoin              4:15.91    4:11.46   10   

  2 Hannan, Tully                Bates                4:18.80    4:13.68    8   

  3 Barron, Nick                 Bates                4:17.32    4:17.33    6   

  4 Coffman, Charlie             Colby                4:26.00    4:23.06    4   

  5 Walker, Nicholas             Bowdoin              4:26.93    4:26.11    2   

  6 Creedon, Michael             Bates                4:31.00    4:28.20    1   

  7 Estrada, Andrew              Colby                4:35.40    4:34.52  

  8 Beede, Briar                 Southern Mai         4:38.26    4:36.58  

  9 Polich, Zach                 Bates                4:30.00    4:40.14  

 10 Sandreuter, Stefan           Colby                4:44.82    4:44.95  

 11 Disalvo, Joe                 St. Joseph's         4:48.38    4:47.53  

 12 D'Agostino, Nick             Colby                4:49.87    4:59.41  

 

Event 5  Men 400 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Lafreniere, Jack             St. Joseph's           51.10      50.61   5  10   

  2 Ruginski, Jamie              Southern Mai           50.30      51.10   5   8   

  3 Collins, Jeremy              Southern Mai           50.23      51.30   5   6   

  4 Desmond, Kevin               Southern Mai           52.38      51.41   4   4   

  5 Webb, Daniel                 Southern Mai           49.86      51.45   5   2   

  6 Wainman, Eric                Bates                  51.00      51.57   5   1   

  7 Gamache, Matthew             Bowdoin                52.32      52.32   4 

  8 Levy, Ben                    Bates                  51.86      52.44   4 

  9 Harris, Caleb                Colby                  52.66      53.00   4 

 10 Gattereau, Craig             Southern Mai           52.35      53.02   4 

 11 Rich, Codey                  Southern Mai           51.46      53.25   5 

 12 Hayes, Will                  Colby                  53.93      53.70   3 

 13 Power, Seamus                Bowdoin                53.44      53.72   3 

 14 Hwang, Inho                  Bowdoin                56.46      54.68   2 

 15 Michaud, Joey                Southern Mai           54.28      55.14   3 

 16 Melong, Daniel               Bowdoin                55.05      55.37   2 

 17 Brooks, Billy                St. Joseph's           58.10      55.74   2 

 18 LaPadula, Ryan               Southern Mai           55.46      55.86   2 

 19 Russo, Alfred                Bates                1:00.06      56.97   1 

 20 Cleaves, William             Bates                  57.29      58.11   2 

 21 Boucher, Matt                St. Joseph's           58.87      59.68   1 

 22 Caron, Andrew                St. Joseph's           58.87    1:02.49   1 

 -- Jeffries, Patrick            Bates                  55.00         DQ   2 

 

Event 6  Men 600 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 LePage, James                Bates                1:21.75    1:21.14   3  10   

  2 Chick, Sam                   Bowdoin              1:23.93    1:22.97   3   8   

  3 May, Isaac                   Bowdoin              1:26.67    1:25.59   3   6   

  4 Gluesing, Andrew             Bowdoin              1:28.33    1:26.85   2   4   

  5 Saucier, Taylor              Bates                1:30.20    1:27.19   2   2   

  6 Greenblatt, Logan            Bates                1:27.73    1:27.31   3   1   

  7 Madigan, Sean                Colby                1:26.90    1:27.89   3 

  8 Nemeroff, Jake               Bates                1:28.39    1:29.12   2 

  9 Ott, Jack                    Colby                           1:30.81   1 

 10 Arau, Alex                   Bates                1:32.00    1:30.96   2 

 11 Dufour, Connor               St. Joseph's         1:30.60    1:32.65   2 

 12 Toroitich, Emmanuel          Bates                1:35.00    1:32.74   1 

 13 Desir, Deion                 Bowdoin              1:33.00    1:33.34   2 

 14 McCarraher, Mark             St. Joseph's         1:41.46    1:33.74   1 

 15 Valles, Matthew              Bates                1:35.67    1:36.33   1 

 16 Tritell, Alex                Bates                1:39.69    1:37.83   1 

 

Event 7  Men 800 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Chipman, Parker              Southern Mai         1:57.96    1:54.60   10   

  2 Stansel, John                Bates                1:58.90    1:55.68    8   

  3 Barron, Nick                 Bates                1:59.64    1:55.89    6   

  4 Ellis, Jacob                 Bowdoin              2:03.01    1:57.21    4   

  5 Heller, Gregg                Bates                2:01.18    1:59.43    2   

  6 Sleeper, Christian           Bowdoin              2:04.90    2:00.68    1   

  7 Izzo, John                   Bowdoin              2:05.90    2:01.64  

  8 Manning, Ben                 Southern Mai         2:00.40    2:01.92  

  9 Church, Kinnon               Southern Mai         2:02.50    2:03.13  

 10 Abdillahi, Faisal            St. Joseph's         2:01.00    2:05.07  

 11 Clarke, Kevin                Colby                2:00.88    2:05.29  

 12 Polich, Zach                 Bates                2:02.00    2:05.31  

 13 Lu, Christopher              Bowdoin              2:10.00    2:05.78  

 14 Goroff, Matthew              Bowdoin              2:09.58    2:07.55  

 15 Francoeur, Brian             Bowdoin              2:10.10    2:20.99  

 16 Yangani, Festus              Bates                2:06.75    2:23.80  

 

Event 8  Men 1000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Horowitz, Coby               Bowdoin              2:41.24    2:30.01   10   

  2 McCauley, Mark               Bates                2:36.06    2:30.65    8   

  3 Gazzeloni, Julian            Southern Mai         2:33.94    2:31.56    6   

  4 Hannan, Tully                Bates                2:37.54    2:32.13    4   

  5 Boeding, James               Bowdoin              2:37.87    2:32.53    2   

  6 Greenlee, Chris              Colby                2:37.00    2:35.46    1   

  7 Black-Ingersoll, Myles       Bates                2:38.22    2:35.56  

  8 Millman, Chris               Colby                2:38.00    2:37.73  

  9 Hyszczak, Dan                Colby                2:44.60    2:41.57  

 10 Reilly, Sam                  Bates                2:41.00    2:41.67  

 11 Thomas, Alexander            Bowdoin              2:42.77    2:43.79  

 12 Hagan, Taidghe               St. Joseph's         3:06.24    2:58.23  

 13 Palken, Daniel               Bowdoin              2:52.00    2:59.13  

 14 Caron, Andrew                St. Joseph's         3:10.76    3:15.59  

 

Event 9  Men 200 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Lafreniere, Jack             St. Joseph's           22.95      23.28   7  10   

  2 Miller, Zach                 Southern Mai           23.22      23.33   7   8   

  3 Allen, Sheldon               Southern Mai           22.87      23.34   7   6   

  4 Webb, Daniel                 Southern Mai           22.94      23.42   7   4   

  5 Druskat, Ethan               Colby                  23.55      23.45   6   2   

  6 Kennedy - Loving, Jarred     Bowdoin                23.31      23.60   6   0.50

  6 Kimball, Matt                Southern Mai           24.05      23.60   5   0.50

  8 Levy, Ben                    Bates                  23.93      23.63   5 

  9 McKallagat, Jarret           Bates                  23.35      23.90   6 

 10 Riddell, Keyan               Bates                  24.50      23.92   3 

 11 Hackett, Lonnie              Bowdoin                24.32      24.05   4 

 12 Woods, Tim                   Bates                  24.00      24.33   5 

 13 Walker, Christopher          Southern Mai           24.29      24.36   4 

 14 Ciccarelli, Dylan            Colby                  25.35      24.97   2 

 15 Pan, Jia-Ahn                 Bates                  24.08      25.13   4 

 16 LaPadula, Ryan               Southern Mai           25.22      25.17   3 

 17 Donnelan, James              Bowdoin                24.04      25.27   5 

 18 Cleaves, William             Bates                  25.41      25.35   2 

 19 Mayo, Josh                   Southern Mai           24.81      25.47   3 

 20 Espinosa, Joaquin            Bates                  25.48      25.71   2 

 21 Russo, Alfred                Bates                  26.64      25.87   1 

 22 Kenyon, Charley              Bates                  24.80      25.96   3 

 23 Azulay, Jared                St. Joseph's           26.40      26.76   1 

 24 Page, Bryndon                St. Joseph's           26.81      27.09   1 

 -- Bean, David                  Bowdoin                23.86        DNF   5 

 

Event 10  Men 3000 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Martin, Michael              Bates                8:43.40    8:43.22   10   

  2 Saba, Nicholas               Bowdoin              9:03.38    8:49.92    8   

  3 Talpey, Gregory              Bowdoin              8:56.13    8:50.55    6   

  4 Pearsall, Graham             Bates                8:48.62    8:52.31    4   

  5 Hale, Jeff                   Colby                9:08.95    8:53.90    2   

  6 Graboys, Noah                Bates                8:50.00    9:05.40    1   

  7 Sipprelle, Stephen           Bates                9:07.04    9:08.90  

  8 Dunn, Chris                  Southern Mai         9:14.94    9:09.14  

  9 Beals, Alex                  Southern Mai         9:35.94    9:10.17  

 10 Kimball, Eric                Bates                9:15.57    9:12.73  

 11 Desmond, Brian               Colby                9:00.00    9:28.52  

 12 Morey, Matthew               Southern Mai         9:42.00    9:33.44  

 13 Dumont, Nolan                Colby                9:54.87    9:45.96  

 14 Tinker, Colton               Southern Mai         9:32.35    9:48.50  

 

Event 11  Men 4x400 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Bates  'A'                                        2:23.36    3:28.68   10   

  2 Bowdoin  'A'                                      3:30.18    3:31.50    8   

  3 Colby  'A'                                        3:23.64    3:31.55    6   

  4 St. Joseph's (Me.)  'A'                           3:45.00    3:56.28    4   

 

Event 12  Men 4x800 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Bates  'A'                                        8:09.32    7:52.83   10   

  2 Southern Maine  'A'                               8:13.50    7:57.68    8   

  3 Bowdoin  'A'                                      8:22.09    8:00.34    6   

  4 Colby  'A'                                                   8:15.70    4   

 

Event 13  Men Weight Throw

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1 Pless, David                 Bates                 19.36m     18.93m   62-01.25  10   

  2 Enos, Sean                   Bates                 17.36m     16.84m   55-03.00   8   

  3 Gilboy, John                 Colby                 14.50m     14.57m   47-09.75   6   

  4 Ribero, Stephen              Southern Mai          14.83m     14.40m   47-03.00   4   

  5 Silver, Tyler                Bowdoin               13.48m     13.95m   45-09.25   2   

  6 Margitza, Nick               Bates                 14.22m     13.51m   44-04.00   1   

  7 Hill, Aubrey Joseph          Bates                 13.17m     13.28m   43-07.00 

  8 Woodford, Cameron            Bowdoin               12.94m     13.17m   43-02.50 

  9 Todesco, Anthony             Bowdoin               13.41m     12.83m   42-01.25 

 10 Kofos, Zak                   Bates                 12.88m     12.39m   40-07.75 

 11 Chisholm, Cameron            Bowdoin               11.56m     12.17m   39-11.25 

 12 Pandora, Rudy                Bates                 13.12m     11.68m   38-04.00 

 13 Stanton, Dustin              Southern Mai          12.06m     11.67m   38-03.50 

 14 Vosteen, Tyler               Southern Mai          11.64m     11.44m   37-06.50 

 15 Ricigliano, Michael          Southern Mai          10.07m     10.56m   34-07.75 

 16 Donnell, Eddie               St. Joseph's           9.10m      8.85m   29-00.50 

 17 Merrill, Jeff                St. Joseph's           7.06m      7.30m   23-11.50 

 18 Travers, Robert              St. Joseph's           5.10m      5.55m   18-02.50 

 

Event 14  Men Long Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1 Ruginski, Jamie              Southern Mai           6.94m      6.98m   22-11.00  10   

  2 Sen, Anthony                 Southern Mai           6.18m      6.61m   21-08.25   8   

  3 Genco, Chris                 Bowdoin                6.47m      6.56m   21-06.25   6   

  4 Grant, Jamaal                Colby                  6.04m      6.43m   21-01.25   4   

  5 Hardison, David              Bates                  6.12m      6.36m   20-10.50   2   

  6 LeBlanc, Kyle                Bowdoin                           6.25m   20-06.25   1   

  7 Bellavia, Anthony            Bowdoin                5.78m      6.09m   19-11.75 

  8 Chick, Sam                   Bowdoin                6.15m      6.07m   19-11.00 

  9 Spofford, Isaiah             Bates                  6.36m      5.97m   19-07.00 

 10 Martinez, Andrew             Colby                  5.95m      5.96m   19-06.75 

 10 Bass, Eliot                  Bowdoin                5.86m      5.96m   19-06.75 

 12 O'Connor, Edward             Bowdoin                5.34m      5.57m   18-03.25 

 13 Brooks, Billy                St. Joseph's           5.72m      5.44m   17-10.25 

 14 Watson, Zachary              Bowdoin                           5.42m   17-09.50 

 15 Dunay, Sam                   St. Joseph's           5.66m      5.04m   16-06.50 

 -- Miller, David                Bowdoin                5.65m       FOUL            

 

Event 15  Men Pole Vault

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1 Wisener, John                Bates                  4.30m      4.45m   14-07.25  10   

  2 Page, Eddy                   Bowdoin                4.30m      4.15m   13-07.25   8   

  3 Geldermann, Harry            Colby                  4.30m     J4.15m   13-07.25   6   

  4 Winkler, Orion               Southern Mai           3.50m     J4.15m   13-07.25   4   

  5 Tracy, Peter                 Bowdoin                4.15m      3.85m   12-07.50   2   

  6 Wall, Nicholas               Southern Mai           3.38m      3.70m   12-01.50   1   

  7 Johnson, Jason               Southern Mai           3.60m     J3.70m   12-01.50 

  8 Hardison, David              Bates                  3.70m      3.55m   11-07.75 

  9 Turner, Ryan                 Southern Mai           3.68m     J3.55m   11-07.75 

 10 Hovey, Justin                Southern Mai           3.30m      3.40m   11-01.75 

 11 Herwig, Andrew               Colby                  3.20m      3.10m   10-02.00 

 

Event 16  Men High Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1 Wainman, Eric                Bates                  1.91m      1.93m    6-04.00  10   

  2 Storey, Ryan                 Southern Mai           1.93m      1.88m    6-02.00   8   

  3 Genco, Chris                 Bowdoin                1.90m      1.83m    6-00.00   6   

  4 Zembruski, Andrew            Bowdoin                1.88m     J1.83m    6-00.00   4   

  5 Gattereau, Craig             Southern Mai           1.88m      1.78m    5-10.00   1.50

  5 Chen, Kuangji                Bowdoin                1.85m      1.78m    5-10.00   1.50

  7 James, Orin                  Bowdoin                1.78m     J1.78m    5-10.00 

  8 Haeuser, Anthony             Bates                  1.82m      1.73m    5-08.00 

  9 Herwig, Andrew               Colby                  1.64m      1.66m    5-05.25 

 10 Kremer, Detmer               Bates                  1.68m      1.61m    5-03.25 

 

Event 17  Men Shot Put

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1 Pless, David                 Bates                 18.60m     17.94m   58-10.25  10   

  2 Enos, Sean                   Bates                 16.85m     16.43m   53-11.00   8   

  3 Margitza, Nick               Bates                 14.38m     14.52m   47-07.75   6   

  4 Gilboy, John                 Colby                 14.50m     14.24m   46-08.75   4   

  5 Pandora, Rudy                Bates                 13.84m     13.78m   45-02.50   2   

  6 Woodford, Cameron            Bowdoin               13.34m     13.36m   43-10.00   1   

  7 Chisholm, Cameron            Bowdoin               13.09m     13.05m   42-09.75 

  8 Harris, Caleb                Colby                 12.22m     12.29m   40-04.00 

  9 Hill, Aubrey Joseph          Bates                 12.09m     11.48m   37-08.00 

 10 Stanton, Dustin              Southern Mai          11.42m     11.35m   37-03.00 

 11 Silver, Tyler                Bowdoin               11.49m     11.06m   36-03.50 

 12 Vosteen, Tyler               Southern Mai          10.84m     11.05m   36-03.00 

 13 Johnson, Jason               Southern Mai          11.21m     10.93m   35-10.50 

 14 Ricigliano, Michael          Southern Mai          10.56m     10.37m   34-00.25 

 15 Donnell, Eddie               St. Joseph's                      9.94m   32-07.50 

 16 Littlejohn, Jared            Bowdoin               10.81m      9.93m   32-07.00 

 17 Travers, Robert              St. Joseph's           6.63m      6.91m   22-08.00 

 

Event 18  Men Triple Jump

==========================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points

==========================================================================================

  1 Ruginski, Jamie              Southern Mai          14.41m     14.12m   46-04.00  10   

  2 Owumi, Justin                Colby                 13.48m     12.86m   42-02.25   8   

  3 Bellavia, Anthony            Bowdoin               12.50m     12.79m   41-11.50   6   

  4 Bass, Eliot                  Bowdoin               13.19m     12.53m   41-01.50   4   

  5 Chick, Sam                   Bowdoin               12.59m     12.23m   40-01.50   2   

  6 Ajamu, Joshua                Bates                            12.13m   39-09.75   1   

  7 Joseph, Nick                 Colby                 12.08m     12.06m   39-07.00 

  8 Wu, Matthew                  Bowdoin               11.73m     11.88m   38-11.75 

  9 Miller, David                Bowdoin                          11.58m   38-00.00 

 10 Calandra, Troy               Bates                            10.85m   35-07.25 

 11 Kremer, Detmer               Bates                 10.87m     10.09m   33-01.25 

 -- Hill, Jeff                   Bates                              FOUL            

 

                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored

===============================================================================

    1) Bates                      207        2) Bowdoin                   139   

    3) Southern Maine             123        4) Colby                      59   

    5) St. Joseph's (Me.)          24